Dovolen
Destinace:
Cestovní kanceláře:

Řecko Chalkidiki

Podle řeckých bájí a pověstí vznikl poloostrov Chalkidiki, když Poseidon hodil svým proslulým trojzubcem po obrech žijících v této oblasti. Proto jsou Chalkikdiki často přezdívány jako „Poseidonův trojzubec“. Tvar poloostrova opravdu připomíná trojzubec a jednotlivé výběžky jsou tři poloostrovy - Kassandra, Sithonia a Athos.

Chalkidiki

Chalkidiki se stalo velmi populárním letním letoviskem a to nejen u zahraničních turistů, ale i u samotných Řeků. Nabízí totiž pro každého něco. Západní poloostrov Kasandra je rušné letovisko, které poskytuje kompletní nabídku sportovních a plážových služeb a bujarý noční život. Naopak Sithonia vás uchvátí klidnými plážemi, exotickou zelení a je doporučována pro ty, kdo chtějí trávit odpočinkovou dovolenou. Východní výběžek Athos je zatím turisticky nedotčený. Velká část poloostrova je tvořena mnišskou republikou a pro ženy je zde vstup zakázán. Celé pobřeží Chalkidiki nabízí pláže o délce neuvěřitelných 500 km a navíc více jak 40 pláží dostalo ocenění „Modrá vlajka Evropské unie“.
Milovníci historie a vzdělání by jistě neměli opomenout navštívit vesnici Stagira (Stageira), rodiště slavného antického filosofa Aristotela..

Destinace v Řecku:


(c) 2010 - 2023. Všechna práva vyhrazena. Zákaz kopírování autorských textů.
Podmínky použití a ochrana osobních údajů