Dovolen
Destinace:
Cestovní kanceláře:

Portugalsko dovolená 2022

Portugalsko, oficiálním názvem Portugalská republika, je evropskou zemí nacházející se v západní části Pyrenejského poloostrova. Západní a jižní břehy Portugalska jsou omývány Atlantickým oceánem. K Portugalsku patří také souostroví Madeira a Azorské ostrovy. Hlavním městem je Lisabon, úředním jazykem portugalština a oficiální měnou euro.

Portugalsko geograficky

Portugalsko, nejzápadnější stát jižní Evropy, leží v subtropickém podnebném pásu a nabízí tak výborné podmínky pro strávení příjemné a klidné dovolené u moře a to jak létě tak i v zimě. Teplota zde celoročně neklesá pod 15oC. Portugalské pobřeží lze rozdělit na severní a jižní. Severní část je tvořena plážemi s pozvolným vstupem do moře a jižní zase vysokými útesy s malebnými písčitými plážičkami a teplejším mořem. Portugalská pohoří a jejich krásná příroda vybízejí naopak k aktivnější dovolené v podobě pěší turistiky a jízdě na kole. Milovníci golfu jistě ocení oblast Algarve na jihu Portugalska. Ta byla zvolena jednou z 10 nejlepších golfových destinací na světě. Na své si zde přijdou ale i příznivci historie a architektury.

Historie

Portugalsko má velmi bohatou historii sahající i tisíce let zpátky. Co se architektury týče, Portugalsko se vyznačuje specifickým tzv. Manuelským slohem, který spojuje jednoduchost gotiky s ozdobnými motivy inspirované plavbami. V tomto slohu jsou postaveny např. klášter Jeronýmů, Belémská věž v Lisabonu či Hrad v Tomaru, kde najdete známé manuelské okno. Jelikož je Portugalsko členem Evropské unie, platí pro vstup českým občanů na toto území bezvízová povinnost. K návštěvě Portugalska vám postačí pouze platný cestovní pas nebo průkaz totožnosti.

Info

Elektrické napětí je v Portugalsku 220 V. Zásuvky jsou stejné jako u nás, a tudíž byste neměli mít žádné problémy s používáním elektrických spotřebičů. Voda z kohoutků je zde zdravotně nezávadná, přesto se ale doporučuje pít vodu balenou v PET lahvích. K nejznámějším portugalským letoviskům patří Algarve, Azurové ostrovy, Lisabon či Porto.

Destinace Portugalsko:


(c) 2010 - 2022. Všechna práva vyhrazena. Zákaz kopírování autorských textů.
Podmínky použití a ochrana osobních údajů