Dovolen
Destinace:
Cestovní kanceláře:

Kolumbie

Kolumbijská republika se nachází na severozápadě Jižní Ameriky u pobřeží Karibského moře a Tichého oceánu. Hlavním městem je Bogota. Obyvatelé mluví španělsky a hlásí se ke katolické církvi. Oficiální měnou je zde kolumbijské peso.

Kolumbie geograficky

Kolumbie nabízí překrásné pobřeží Karibiku, džungle na pobřeží Pacifiku, deštné pralesy, Amazonský prales, pohoří Andy, pozůstatky indiánské kultury, zlaté muzeum v Bogotě, vykopávky v Muzu u Chiquinquiry, ruiny v Perdidu, posvátné jezero Guatavita (ze španělských kronik známo jako Eldorado) a mnohé další kulturní, historické i přírodní skvosty. Milovníci fauny zde můžou navíc pozorovat některé vzácné druhy volně žijících zvířat jako jsou jaguáři, pumy, jeleni, medvědi, tapíři a tisíce druhů ptáků, těm vévodí obrovský kondor.

Kolumbie info

Při vstupu na území Kolumbie za účelem turistiky a návštěvy je třeba na letišti požádat o povolení ke vstupu a pobytu. K žádosti se předkládá pas s platností nejméně šest měsíců a alespoň třemi volnými stránkami, zpáteční letenka, finanční prostředky v závislosti na aktivitách, které má cestovatel v úmyslu na území Kolumbie vykonávat, v případě návštěv doklad prokazující účel pobytu.

Kolumbie zdravotní příprava

Do Kolumbie se nevyžaduje zvláštní očkování, doporučujeme však informovat se před cestou ve Vinohradské nemocnici v Praze, klinika geografické medicíny. Pro cestovatele do tropických oblastí je vhodné očkování proti žluté zimnici a vybavit se vhodnými léky proti malárii. Po příletu se připravte na časový posun – 5 hodin oproti středoevropskému času. A do kufru si rozhodně přibalte cestovní redukci na elektrické zásuvky, jelikož v Kolumbii narazíte pouze na elektrické napětí 110 V.

Rizika Kolumbie

V zemi probíhá konflikt mezi vládou a drogovými kartely. Značnou část země mají pod kontrolou partyzánské oddíly. Kolumbie není příliš bezpečnou zemí. Na denním pořádku jsou teroristické útoky, přestřelky mezi partyzány a vládními vojsky, o drobných kriminálních činech není potřeba se ani zmiňovat. Země je jednou z nejvýznamnějších producentů drog - marihuany a kokainu. Obchod s touto narkotikou patří mezi nejdůležitější vývozní artikly Kolumbie. Doporučuje se striktně dodržovat bezpečnostní opatření a velmi si vybírejte přátele, s kterými se budete družit, a to především těsně před vaším odletem do Evropy.

Destinace Kolumbie

K nejnavštěvovanějším místům Kolumbie patří ostrov San Andres, Bogota atd.

Destinace Kolumbie:


(c) 2010 - 2022. Všechna práva vyhrazena. Zákaz kopírování autorských textů.
Podmínky použití a ochrana osobních údajů