Dovolen
Destinace:
Cestovní kanceláře:
Lastminutek.cz > Itálie > Italské Alpy

Italské Alpy

Itálie má ze všech alpských zemí svá pohoří nejvíce rozmanitá. Severní část Italských Alp je charakteristická velkými výkyvy teplot. Tento vysokohorský ráz má za následek dostatek sněhových srážek. Celé území je pak rozčleněno na několik desítek pohoří, např.:


Fleimstálské Alpy - se nacházejí na severu Itálie a připomínají Vysoké Tatry, pohoří je málo osídlené a dlouhé hřebeny jsou ideální pro horskou turistiku a treking.
Grajské Alpy - leží v Itálii a na západě tvoří hranici s Francií a nachazí se zde Národní park Gran Paradiso, který je domovem chráněného orla skalního.
Dolomity - pohoří s odlišným složením hornin než okolní Alpy
Zillertalské Alpy - mohutně zaledněné pohoří na hranici Rakouska a Itálie, tvořeno tmavou rulou, větší část se nachází na rakouské straně.

alpy

Lyžování v Itálii

Díky poloze na jižní straně alpského hřebene, nabízí italské Alpy ojedinělou možnost lyžování převážně za krásného počasí. Díky převážně severozápadnímu proudění vzduchu se špatné počasí soustřeďuje na vrcholy Zillertalských Alp. Oblast se tak může chlubit tím, že je zde až 300 slunečných dní v roce. Oblibu si proto získala již u mnoha příznivců nejen zimních sportů ale i letních aktivit, pro které jsou připraveny turistické stezky a možnost navštivit třeba jeden ze tří národních parků.


Italské Alpy jsou svými rozmanitýmy možnostmi sjezdového lyžování vhodné pro všechny lyžaře - ať už malé či velké. Sjezdovky od poměrně náročných černých až po modré umožňují uspokojit všechny lyžaře. Pro začátečníky, hlavně děti, jsou k dispozici lyžařské školy, které s pomocí zkušených lyžařských instruktorů naučí lyžovat opravdu každého.


Jako bonus je pro všechny návštěvníky připravena i nabídka wellnes a relaxačních služeb, které si s radostí užijí všichni. A samozřejmostí je také výhlášená italská kuchyně s bohatou nabídkou jídel a také místního vína.


Zimní dovolenou můžete trávit v několika zimních středisích např. Val di Sole, Val Di Fiemme, Val d´Aosta, Alta Badia, Civetta, Bormio nebo Madonna di Campiglio.

Destinace v Itálii:


(c) 2010 - 2022. Všechna práva vyhrazena. Zákaz kopírování autorských textů.
Podmínky použití a ochrana osobních údajů