Dovolen
Destinace:
Cestovní kanceláře:

Indie

Indie, oficiálním názvem Indická republika, je sedmá největší a s více než miliardou obyvatel druhá nejlidnatější země na světě, rozkládající se na Indickém subkontinentu v jižní Asii. Indická republika je rozdělena na 28 spolkových států. Hlavním městem je New Delhi. Indie má 16 úředních jazyků, k nejužívanějším patří hidština a angličtina. Místní měnou je indická rupie.

Indie last minute dovolená

Vybrané last minute zájezdy do Indie naleznete v pravém sloupci. Nejlepší lastminute do Indie.

Indie geografie

Subkontinent pod Himálajem již po tisíciletí jitří fantazii. Jejími hlavními tepnami jsou veletoky Indus a Ganga. Indie jako jedna z kolébek lidské kultury vždy přitahovala poutníky i dobyvatele. Je zemí hlubokých myšlenek, starobylých památek i prostých lidských osudů. Rozvrstvená kastovní společnost, země chudáků i neuvěřitelných boháčů. Rodiště Buddhovo, panství Velkých Mughalů, milovaná vlast Máhatmy Gándhího, působiště Matky Terezy, to vše je Indie. Indie, která dala světu mimo jiné i učení o pomíjivosti všeho pozemského, ukazuje světu v křehkém mramorovém snu Tádž Mahalu důkaz o věčném trvání toho nejneuchopitelnějšího - lásky.

Indie turistické info

Občané ČR potřebují ke vstupu do Indie vstupní vízum, které lze zařídit v Praze prostřednictvím CK za poplatek 1.800,- Kč. Je nutné 2x foto pasového formátu a originál pasu, jež musí platit min. 6 měsíců po plánovaném návratu z Indie. Vyřízení trvá 7 – 14 dní. Povinná očkování do Indie nejsou žádná. Ovšem doporučujeme očkování proti žloutence typu A a B a břišnímu tyfu. Nejlepší a nejbezpečnější způsob jak si vzít peněžní prostředky je nákup cestovních šeků American Express nebo Thomas Cook. AE lze koupit u nás ve větších bankách a to buď Euro nebo dolarové šeky.

Indické časové pásmo je od České republiky posunuto o + 4,5 hodin v zimním čase a o + 3,5 hodin v letním čase. Elektrické napětí je zde 230 – 240 V. Zástrčky jsou blízké evropskému standardu, avšak většinou se 3 zdířkami.

Indie destinace

K velmi vyhledávaným turistickým místům Indie patří Agra (Tádž Mahál – hrobka manželky císaře Šáhdžahána), Vodopády Dudhsagar, Dillí či Goa.

Destinace v Indii:


(c) 2010 - 2022. Všechna práva vyhrazena. Zákaz kopírování autorských textů.
Podmínky použití a ochrana osobních údajů