Dovolen
Destinace:
Cestovní kanceláře:

Dominikánská republika last minute dovolená

Dominikánská republika je stát v Karibském moři, který se rozkládá na východní části ostrova Hispaniola v souostroví Velké Antily. Hlavním městem je Santo Domingo. Jelikož se jedná o bývalou španělskou kolonii, je španělština úředním jazykem. Oficiální měnou je dominikánské peso (DOP).

Dominikánská republika last minute

Vybrané last minute zájezdy Dominikánská republika naleznete v pravém sloupci. Nejlepší lastminute Dominikánská republika.

Geografie

Ačkoliv je Dominikánská republika poměrně malá, její povrch je mimořádně rozmanitý. Naleznete zde vše od úrodných nížin v povodí řek, přes mangrovové bažiny a vyprahlé savany až po vysočiny a horské oblasti porostlé bujnou vegetací deštného pralesa..

Dominikánská republika

Prvním Evropanem na půdě budoucí Dominikánské republiky byl 6. prosince 1492 Kryštof Kolumbus. Nazval ji „rájem na zemi“. A právem. Dominikánská republika je oblíbeným a v poslední době čím dál více vyhledávaným prázdninovým cílem turistů z celé Evropy i Severní Ameriky. Nabízí sluncem zalité pláže s jemným bílým pískem, lemované vysokými palmami a průzračné tyrkysové moře, to ale zdaleka není vše. Nalezneme zde i historické památky, nádhernou přírodu v horách ve vnitrozemí a malebnou lidovou architekturu. Na své si zde přijdou lidé toužící po odpočinku, romantice i dobrodružství.

Počasí Dominikánská republika

Průměrná roční teplota ve dne je 29°C a v noci 20°C. Průměrná teplota mořské vody je 26°C. Hlavní turistická sezóna je v období listopad až duben, kdy panuje jasné, slunečné počasí, fouká mírný vítr a vedra nejsou tak nesnesitelná. Začátkem května přichází období dešťů, které trvá až do října.

Formality

Občané ČR nepotřebují ke vstupu do země (pokud pobyt nepřekročí 90 dní) žádná víza. Je ale nutno zakoupit si turistickou kartu, v ceně 10 USD (obvykle obstará cestovní kancelář). Doporučujeme přivézt si s sebou dostatečnou zásobu dolarů (nejlépe menší bankovky), a ty pak postupně, podle potřeby vyměňovat. Na řadě míst je možné platit v hotovosti přímo dolary. Měnit pouze v bankách a směnárnách. Oproti středoevropskému času je v Dominikánské republice -5 hodin, v době letního času -6 hodin, takže se připravte na pořádný časový posun. Elektrické napětí je 110 Voltů a zásuvky nejsou kompatibilní s evropskými přístroji. Proto chcete-li používat fén na vlasy, nabíječku na mobil, nebo cokoli jiného, musíte si do kufru přibalit univerzální adaptér.

Nudismus

A teď upozornění pro příznivce nudismu. Na celém ostrově neexistuje žádná nudistická pláž a i opalování a koupání bez horního dílu plavek budí pohoršení a je na veřejných plážích zakázáno.

Destinace

K oblíbeným turistickým destinacím patří Bayahibe, Boca Chica, Juan Dolio, Punta Cana atd.

Destinace:


(c) 2010 - 2022. Všechna práva vyhrazena. Zákaz kopírování autorských textů.
Podmínky použití a ochrana osobních údajů