Dovolen
Destinace:
Cestovní kanceláře:

Dalmácie Chorvatsko

Severní Dalmácie

Severní Dalmácie je oblast rozléhající se kolem města Zadar. Tato oblast spíše než bezpočtem přímořských letovisek oplývá krásnou přírodou a množstvím kulturních a historických památek. Navštívit zde můžete národní park Paklenica, města Zadar či Šibenik nebo některý z ostrovů patřících ke skupině Sevedolmatských ostrovů.

Střední Dalmácie

Střední Dalmácie je oblast v okolí Splitu včetně ostrovů Brač a Hvar. Turisticky je tato oblast velice významná a není se čemu divit. Čisté kamenito-oblázkové pláže jdou ruku v ruce s krásnými kulturními i historickými skvosty této oblasti. Naleznete zde bezpočet ostrovů a ostrůvků s idylickými malými plážemi. Do této oblasti patří i známá Makarská riviera.

Jižní Dalmácie

Jižní Dalmácie je nejjižnější oblast Chorvatska táhnoucí se podél Jaderského pobřeží. Díky středomořskému klimatu se řadí mezi turisticky nejatraktivnější místa Evropy. Koupat se zde dá od počátku června až do konce září. Jižní Dalmácie nabízí mnoho krásných pláží převážně písčito-oblázkového charakteru s křišťálově čistým mořem. Hlavním střediskem této oblasti je město Dubrovník.

Destinace Chorvatsko:


(c) 2010 - 2022. Všechna práva vyhrazena. Zákaz kopírování autorských textů.
Podmínky použití a ochrana osobních údajů