Dovolen
Destinace:
Cestovní kanceláře:

Brazílie

Brazilská federativní republika (República Federativa do Brasil) je největší a nejlidnatější stát Jižní Ameriky. V minulosti byla největší kolonií Portugalska a portugalština je zde také úředním jazykem. Hlavním městem Brazílie je město Brasília. Brazílie má přes 170 mil. obyvatel a oficiální měnou je Brazilský Real.

Brazílie last minute dovolená

Vybrané last minute zájezdy do Brazílie naleznete v pravém sloupci. Nejlepší lastminute do Brazílie.

Brazílie je velmi často spojována s kouzelnými a bujarými karnevaly, tancem, pláží Copacabana a bezpochyby i s fotbalem a Pelem. Pro svoji krásu, zelené amazonské pralesy, dlouhé písečné pláže lemované palmami a čisté moře Atlantského oceánu je Brazílie právem nazývaná perlou Jižní Ameriky. Teplé podnebí zajišťuje celoroční podmínky ke koupání v Atlantském oceánu. Zima tu začíná v červnu a trvá do srpna s průměrnými teplotami okolo třinácti až osmnácti stupňů.

Příroda

Na území Brazílie se rozkládá největší tropický deštný les na světě - Amazonský prales. Dalším přírodním unikátem je oblast vodopádů na řece Iguacu. Vodopády se nachází na hranici Brazílie s Argentinou a patří mezi největší a nejrozsáhlejší systém vodopádů na světě.

Dovolená v Brazílii

Pokud se vydáte do Brazílie na dovolenou, připravte se na časový posun -3 hodiny proti středoevropskému času. Jako cestovní doklad vám postačí platný cestovní pas s minimální platností šest měsíců. Pokud váš pobyt nepřesáhne 90 dní, není nutné vízum. Doklad o očkování (mezinárodní očkovací průkaz) se u občanů evropských zemí nevyžaduje, ovšem při cestách do oblasti Amazonky a vnitrozemí vůbec je doporučeno podstoupit očkování proti žluté zimnici, a dále čeští lékaři doporučují očkování proti hepatitidě typu A a B a proti tyfu - týká se zejména dlouhodobějších pobytů. Připravte si sebou také vhodný adaptér, elektrické napětí je zde 110 nebo 120 V, v některých hotelech výjimečně 220 V.

Stravování

Ke konzumaci se nedoporučuje neloupané ovoce, syrová zelenina, polosyrové ryby a mnoho zmrzliny. Vodu doporučujeme kupovat v plastikových lahvích s neporušeným uzávěrem. Sebou si určitě nezapomeňte vzít léky a hlavně něco proti průjmu.

Brazilské destinace

K nejpřitažlivějším lokalitám patří Buzios, Natal, Pernambuco a bezesporu i Rio de Janeiro.

Destinace v Brazílii:


(c) 2010 - 2022. Všechna práva vyhrazena. Zákaz kopírování autorských textů.
Podmínky použití a ochrana osobních údajů