Dovolen
Destinace:
Cestovní kanceláře:
Lastminutek.cz > Francie > Bordeaux

Bordeaux - Francie

Na jihozápadě Francie najdete přístavní město Bodreaux, ležící na řece Garonna, který ústí do Atlantského oceánu. Na západním břehu je koryto hlubší a umožňuje vplouvat i zaoceánským lodím. Starý přístav společně s historickou částí města byly v roce 2007 zařazeny na seznam světového dědictví UNESCO.


Oblast Bordeaux je jednou z nejznámějších vinařských oblastí na světě. Milovníci vína a památek si tak jistě přijdou na své.

Historie

Historicky bohaté město Bordeaux bylo pod nadvládou Římanů a během vlády císaře Diokleciána bylo postaveno opevnění města, jehož brány najdete ve městě dodnes. Později se zde usadili keltové a v 8. století město vyplenili Arabové. Od 12. století získávalo město na významu díky vévodkyni Eleonoře Akvitánské a roku 1453 bylo území připojeno k Francii. Za vlády Ludvíka XIV. město neobyčejně rozkvetlo.


Historická část města je dobře zachována s dlouhými ulicemi lemovanými měšťanskými domy, většinou z 18. století. Z památek je nutno zmínit zříceninu římského amfitátru ze 3. století -Palais Gallien, románské kostely Sainte-Croix a Saint-Bruno a katedrálu Saint-André. Původní brána do města z konce 15. století Porte Caillhau, anebo barokní kostel Notre-Dame ze 17. století. Milovníci památek mohou navštívit muzea - historická i se sbírkami moderního umění.


Destinace ve Francii:


(c) 2010 - 2019. Všechna práva vyhrazena. Zákaz kopírování autorských textů.
Podmínky použití a ochrana osobních údajů