Dovolen
Destinace:
Cestovní kanceláře:
Lastminutek.cz > Francie > Alpe d´Huez

Alpe d´Huez - Francie

Lyžařské středisko Alpe d´Huez je součástí Francouzských Alp. Je desátým největším střediskem, co se celoevropského měřítka týče. Nabízí perfektní podmínky pro zimní sporty, vynikající počasí a mnoho dalšího. Ve středisku Alpe d´Huez se nabízí jedinečná příležitost sjet si nejdelší evropskou sjezdovku, měřící neuvěřitelných 12 kilometrů.

Sjezdvoky v Alpe d´Huez

V areálu je k dispozici lyžařům a snowboardistům 250 kilometrů upravených sjezdovk, na které se dostanete pomocí 35 vleků a 35 lanovek, z toho 12 kabinkových. Pro náročnější je zde oficiálně nejdelší černá sjezdovka Evropy - 6kilometrová Sarenne s boulemi a převýšením 1800 m nebo jízda na černé velmi obtížné sjezdovce Tunnel, z části procházející 200metrovým tunelem v ledovci. Mimo ně však středisko disponuje také více než stovkou výborně upravených sjezdovek o celkové délce přes 238 kilometrů.


V Alpe d' Huez se nachází 35 km značených tratí pro pěší turistika. Navštívit můžete ledovou jeskyni, zimní stadion a dvě plovárny. K dispozici je zde také snowpark a desítky kilometrů běžeckých tratí. Nejvyšším vrcholem celého střediska je hora Pic Blanc s 3300 kilometry nad mořem.


Destinace ve Francii:


(c) 2010 - 2019. Všechna práva vyhrazena. Zákaz kopírování autorských textů.
Podmínky použití a ochrana osobních údajů