Dovolen
Destinace:
Cestovní kanceláře:
Lastminutek.cz > Chorvatsko > Makarská riviera

Makarská riviera - Chorvatsko

V délce 60 km podél pobřeží Jaderského moře se rozkládá jedno z nejznámějších turistických oblastí Chorvatska vůbec, Makarská riviéra. Makarská riviéra je vymezena na severu městem Omiš a na jihu řekou Neretvou. Oblast Makarské je ideální pro pěstování vodních sportů, a to zejména podmořský rybolov, potápění, jachting či windsurfing.

Pláže s pozvolným vstupem do moře jsou tvořeny drobnými oblázky a hrubším pískem. Na východ od pláží se do výšky téměř 1700 metrů prudce zdvihá skalnaté pohoří Biokova. Tato kombinace dává krajině romantický a nezapomenutelný ráz. Nejvyšší vrchol pohoří Biokova se nazývá Sveti Jure a měří 1.762 metrů. K nejznámějším plážím patří Donja Luka dlouhá asi 1,5 km, kolem níž stojí ty nejlepší makarské hotely.

Makarská

Město Makarská patří k nejznámějším letoviskům v Dalmácii. Toto rušné středisko nabízí mnohé historické skvosty. Dominantou města je barokní kostel sv. Marka na Kačićově náměstí. Milovníci přírody jistě ocení nejbohatší sbírku mušlí na světě ve františkánském klášteře z 15. století. Město Makarská je rovněž lázeňským střediskem. Léčí se zde choroby dýchacích cest, pohybového ústrojí a degenerativní onemocnění.


S rostoucí poptávkou zde za poslední desetiletí vyrostlo nespočet nových hotelů a moderních hotelových komplexů nejvyšší kvality. Mimo to jsou budovány penziony, kempy a mnoho apartmánových vil s nabídkou k pronájmu. Nejvyhledávanějším typem ubytování je to v soukromí.


Destinace Chorvatsko:


(c) 2010 - 2019. Všechna práva vyhrazena. Zákaz kopírování autorských textů.
Podmínky použití a ochrana osobních údajů