Dovolen
Destinace:
Cestovní kanceláře:
Lastminutek.cz > Chorvatsko > Dalmácie

Dalmácie - Chorvatsko

Dalmácie je historická země od východního pobřeží Jaderského moře - dnes rozdělena mezi Chorvatsko, kterému patří většina území a Černou Horu. Tato část Chorvatska je převážně hornatá a protéka zde řeka Neretva.

Průmysl zde není skoro žádný a pro místní obyvatele je hlavním zdrojem příjmů turistika. Dalmácie byla rodištěm římského císaře Diocletiana, který nechal postavil Diocletianův palác. Tento palác můžeme obdivovat v historickém jádru města Split.

Severní Dalmácie

Severní Dalmácie je oblast rozléhající se kolem města Zadar. Tato oblast spíše než bezpočtem přímořských letovisek oplývá krásnou přírodou a množstvím kulturních a historických památek.
Navštívit zde můžete národní parky Paklenica a Krka, některý z ostrovů patřících ke skupině Sevedolmatských ostrovů nebo města Starigrad či Šibenik. Historické centrum města Šibenik je zařazeno do ochrany UNESCO. Za prohlídku určitě stojí nejmenší katerála světa v městečku Nin.

Střední Dalmácie

Střední Dalmácie je oblast v okolí Split včetně ostrovů Brač a Hvar. Turisticky je tato oblast velice významná a není se čemu divit. Čisté kamenito-oblázkové pláže jdou ruku v ruce s krásnými kulturními i historickými skvosty této oblasti.
Naleznete zde bezpočet ostrovů a ostrůvků s idylickými malými plážemi. Do této oblasti patří i známá Omišská a Makarská riviera.

Jižní Dalmácie

Jižní Dalmácie je nejjižnější oblast Chorvatska táhnoucí se podél Jaderského pobřeží. Díky středomořskému klimatu se řadí mezi turisticky nejatraktivnější místa Evropy. Koupat se zde dá od počátku června až do konce září.
Jižní Dalmácie nabízí mnoho krásných pláží převážně písčito-oblázkového charakteru s křišťálově čistým mořem. Hlavním střediskem této oblasti je město Dubrovnik a turisty hojně navštěvován poloostrov Pelješac s letovisky Orebič, Trpanj, Drače, Žuljana, riviéra Elafiti.


Destinace Chorvatsko:


(c) 2010 - 2019. Všechna práva vyhrazena. Zákaz kopírování autorských textů.
Podmínky použití a ochrana osobních údajů